Houslařská dílna Pavel Celý, s.r.o. Houslařská dílna Pavel Celý, s.r.o.

Mgr. Pavel Celý - životopis

  • - 1978 narozen v Chebu
  • - 1990 - 1997 Klvaňovo gymnázium Kyjov
  • - 1997 - 2003 Filozofická fakulta MU Brno, obor hudební věda
  • - houslařem vyučen 2007
  • - samostatná praxe v oboru houslař od roku 2008
  • - od roku 2011 do roku 2017 výuka odborných předmětů ve SOŠ Luhačovice

Pavel Celý ml. (*1978) vystudoval hudební vědu na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a obor Uměleckořemeslná stavba hudebních nástrojů na SOŠ Luhačovice. Od roku 2003 pracoval v otcově houslařské dílně ve Zlíně a v současnosti se věnuje ve Vanči na Vysočině vlastní houslařské praxi a obchodní činnosti. Jeho doménou jsou opravy a servis hudebních nástrojů, klientelu tvoří především žáci a učitelé základních uměleckých škol z Vysočiny, Brna a okolí a Prahy.

Od roku 2011 vyučoval na částečný úvazek odborné předměty na SOŠ Luhačovice (Akustika, Stavba hudebních nástrojů) studenty oboru Uměleckořemeslná stavba hudebních nástrojů.

Pavel Celý ml. je aktivním hudebníkem, příležitostně hraje na fidulu ve středověké hudební skupině Alternus z Brna (skupinu zastupuje agentura Fascinum) a na violu da gamba a fidulu se souborem Ritornello Michaela Pospíšila. Současně je také členem Svatomichalské gregoriánské scholy z Brna. Hraje také rád na housle a kytaru. Pavel Celý ml. je ženatý, má pět dětí.

Aktuality
Výroba
Opravy
Výchova učňů
Kultura
Dílna Zlín 
Dílna Vaneč
Spřátelení houslaři
Odkazy
Texty
Kontakty

 

Fotogalerie Galerie

English version